Sınav Merkezleri

Dünyanın önde gelen IT üreticilerinin (Microsoft, IBM, Oracle, VMware, Cisco, PMI, Apple Adobe, Autodesk vb.) sertifika ve unvanlarına sahip olmak için Prometric, Pearson VUE gibi sınav sağlayıcıların düzenlediği uluslararası sınavlara katılmak gereklidir.
Bilge Adam Prometric IT (Microsoft, Oracle, Adobe vb.), Prometric Academic (GRE, TOEFL, PMP vb.), ve Pearson VUE (IBM, VMware, Cisco, Apple) gibi uluslararası sınav sağlayıcılarının yetkili sınav merkezidir.

Bilge Adam sınav merkezlerinde aşağıdaki sınavlara girilebilir. Sınav sağlayıcılar tarafından girilebilecek sınavlar için ilgili aşağıdaki linkleri tıklayınız.

- Prometric : www.prometric.com
- Pearson VUE: www.pearsonvue.com

Sınav sağlayıcılarına ya da sınav tiplerine göre rezervasyon işlemleri farklılık gösterir. Katılmak istediğiniz sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için sinavnoktasi@bilgeadam.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bilge Adam Sınav Merkezleri:

  • İstanbul (Bakırköy)
  • Ankara
  • İzmir
  • Bursa
  • Adana
  • Antalya

Hepsini Gizle
Sınava Nasıl Rezervasyon Yaptırabilirim?

Prometric tarafından sağlanan sınavlarda, kayıt işlemini Internet üzerinden yapabilir ve bu sayede sınavınızın tarihini ve saatini kendiniz belirleyebilirsiniz. Rezervasyon için sınav sağlayıcılarının web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. (http://www.prometric.com)

Sınav Ücretleri Ne Kadar?

Sınav ücretleri gireceğiniz sınava göre değişiklik göstermektedir. En doğru ve güncel bilgi için sınav sağlayıcılarının web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. (http://www.prometric.com)

Sınav Sonuçlarını Ne Zaman Öğrenebilirim?

Sınav sonuçları sınav bitiminde bilgisayar çıktısı olarak verilir. Akademik Sınav merkezinde ise GRE ve TOEFL sınav sonuçları 14 iş günü (21 gün) sonra ETS tarafından önce e-mail yolu ile, sonra resmi belge olarak başvuru sırasında verdiğiniz adrese gönderilir.

Sertifikamı Nasıl Alacağım?

Birçok firma artık "Dijital Sertifika" (pdf formatında) vermektedir. Sertifikanızı basılı bir belge olarak isterseniz bu talebinizi ilgili firmanın Internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Sertifika gönderimi ve nasıl talep edileceği hakkında bilgiler, sınav sonunda verilen sonuç belgenizde mevcuttur.

Sertifikasyon Ve Sınav İçerikleri Hakkında Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Sertifikasını almak istediğiniz kurumların internet sitelerinde gerekli bilgileri bulabilirsiniz.
Microsoft için: http://www.microsoft.com/learning/en/us/default.aspx

Eğitim Takvimi | Twitter Eğitim Takvimi | Linkedin Eğitim Takvimi | Facebook